آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

ادامه مطلب...
بخشدار جلیل‌آباد گفت: هماهنگی های لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های شهری در جلیل‌آباد درحال انجام است و ادارات خدمات‌رسان به‌زودی در این منطقه مستقر می‌شوند.

سید مصطفی قاسمی در نشست با اعضای شورای اسلامی جلیل‌آباد اظهار داشت: مکاتبات و هماهنگی‌های لازم جهت ایجاد زیرساخت‌های شهری در جلیل‌آباد در حال انجام است و بطور جدی پیگیر استقرار شهرداری هستیم.

وی افزود: با توجه به ارتقای روستای جلیل‌آباد به شهر، این منطقه نیازمند اجرای طر‌ح‌های عمرانی ویژه و همچنین ایجاد مبلمان شهری است که باید در دستور کار دهیاری و شورای فعلی قرار گیرد.

بخشدار جلیل‌آباد بیان کرد: باید نظارت و کنترل بیشتری بر ساخت‌وساز در داخل بافت و حریم شهر صورت گرفته و تخلفات را به‌سرعت گزارش دهید تا میزان ساخت‌وسازهای غیرمجاز به صفر برسد.

قاسمی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم جهت استقرار ادارات خدمات‌رسان در جلیل‌آباد انجام شده، گفت: در حال حاضر مقدمات استقرار اداره گاز فراهم شده و در مراحل نهایی است و سایر ادارات نیز به‌زودی در این منطقه مستقر خواهند شد.

استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران,ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری

ادامه مطلب...
در ادامه تلاش ها و پیگیری ها جهت ارتقای سطح کمی و کیفی آب شرب روستای شوران، حسینی بخشدار جلیل آباد و امینی مدیر  آب و فاضلاب روستایی شهرستان پیشوا از خط انتقال آب شرب این روستا بازدید میدانی به عمل آوردند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسینی بخشدار جلیل آباد در این بازدید ضمن قدردانی از زحمات شبانه روزی پرسنل اداره آب و فاضلاب روستایی از پیگیری های مصرانه امینی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی تشکر نمود.

مدیر آبفای روستایی نیز ارتقای سطح کیفیت آب شرب روستاها را یکی از مهمترین دغدغه ها و وظایف خود برشمرد و از ادامه تلاش ها برای بهبود وضعیت آب شرب روستای شورای خبر داد.

وی  خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه خط انتقال آبرسانی روستا مدتی بلا استفاده بوده، با احیا و وارد مدار شدن مجدد خط انتقال ممکن است آب شرب بعضی از  منازل گل آلود باشد که به زودی برطرف می شود.

ایرانگردی,  گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

 

ادامه مطلب...
عملیات احداث مدرسه شش کلاسه خیّرساز در روستای محمدآباد عرب ها، از توابع بخش جوادآباد ورامین روز سه شنبه آغاز شد.

رئیس آموزش و پرورش جوادآباد در حاشیه این مراسم گفت: این مدرسه شش کلاسه به همت خیّرنیک اندیش سیدحسن طباطبایی و با همکاری اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران احداث و طی یکسال به بهره برداری می رسد.
عباس کیوانلو افزود: این دومین پروژه خیرّساز در روستای محمدآباد است که با بهره برداری از آن، کلیه مدارس این روستا نوسازی و تجهیز می شود.
وی گفت: مهمترین برنامه آموزش و پرورش بخش جوادآباد، اجرای طرح نهضت مدرسه سازی در مناطق مختلف جوادآباد است به طوری که طی سه سال گذشته، ۱۰ مدرسه در این بخش از شهرستان ورامین احداث شده است.
کیوانلو افزود: آموزش و پرورش جواد آباد از ۵۴ آموزشگاه شامل ۳۰ مدرسه ابتدایی، ۱۵ مدرسه متوسطه دوره اول، ۶ مدرسه متوسطه دوره دوم نظری و ۳ مدرسه متوسطه دوره دوم کار دانش برخوردار است که ۱۳ مدرسه ابتدایی به صورت چندپایه اداره می شود و یک معلم نقش مدیر، معلم، معاون آموزشی، معاون پرورشی، معاون اجرایی و حتی نیروی خدماتی ارائه خدمت می کند.
وی اظهار داشت: جوادآباد، از کمترین میزان تراکم دانش آموزی در استان تهران با نرخ ۱۸.۵ برخوردار است و این مهم به دلیل پراکندگی جمعیت دانش آموزی به ویژه در مناطق روستایی است.
رئیس آموزش و پرورش جوادآباد ورامین افزود: جوادآباد از دو مدرسه دخترانه و پسرانه شبانه روزی با امکانات بسیاری مناسب خوابگاهی و سه وعده غذای گرم برخوردار است، مدرسه پسرانه در شهر جوادآباد ویژه دوره دوم متوسطه و کار دانش و مدرسه دخترانه در روستای خاوه ویژه دوره اول متوسطه و کار و دانش شامل خیاطی، کامپیوتر و حسابداری است.
وی گفت: در آموزش و پرورش جوادآباد ۴۴۵ فرهنگی به خدمت مشغول هستند.
کیوانلو تصریح کرد: درصد از جمعیت ۴ هزار و ۹۵۵ نفری دانش آموزان جوادآباد را اتباع تشکیل می دهند.

خبرتهران  , خبر تهران , اخبار تهران , شهرداری تهران , یارانه , استانداری تهران , فرمانداری تهران , رضا نورمحمدی , عطیه مومنی , ایرانگردی , گردشگری , بلیت , سفر , سفر ارزان , اداره کل تهران , قیمت ارز , قیمت دلار , بخشداری , دهیاری , شورای اسلامی شهر , پرسپولیس , استقلال , لیگ برتر

ادامه مطلب...
بخشدار جلیل آباد از اختصاص دو میلیارد ریال توسط مردم و نهادهای این بخش برای تهیه اقلام مورد نیاز سیل زدگان استان خوزستان خبر داد.

 سیدعباس حسینی ضمن ابراز همدردی با حادثه دیدگان این بلای طبیعی از همکاری اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای بخش جلیل آباد شهرستان پیشوا که به این موضوع واکنشی خداپسندانه و انسان دوستانه نشان دادند، تشکر کرد.

وی گفت: مبلغ دو میلیارد ریال به منظور کمک به سیل زدگان توسط بخشداری جلیل آباد، شورای روستاها، دهیاری های تابعه و کمکهای مردمی جمع آوری شد.


بخشدار جلیل آباد افزود: رقم جمع آوری شده، صرف تهیه و اختصاص اقلام ضروری مورد نیاز هم وطنان گرفتار در این بلای طبیعی می گردد.

وی با تاکید بر آمادگی همه جانبه دهیاران و عوامل اجرایی برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی، خاطر نشان کرد: جلسات مستمر و هدفمند ستادهای مدیریت بحران شهرستان و بخش برگزار می شود.

حسینی در پایان گفت: هدایای جمع آوری شده مردم جلیل آباد در اولین زمان ممکن با رعایت اضطرار توسط دهیاران این بخش، در بین مردم خوزستان توزیع خواهد شد.

ایرانگردی,گردشگری,شهرداری,استانداری,یارانه,فرمانداری ,وزارت,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی,ایرانگردی,گردشگری,بلیت,خبر تهران,خبرتهران,اداره کل تهران, قیمت ارز, قیمت دلار, بخشداری , دهیاری, شورای اسلامی شهر, پرسپولیس, استقلال, بهترین هتل, هتل ارزان, بهترین رستوران

 

ادامه مطلب...

به گزارش روابط عمومی بخشداری جوادآباد ، در متن این پیام آمده است.
 ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت ایام سوگواری بانو فاطمه الزهرا سلام الله علیها و عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بر شما مردم شریف بالاخص جمعیت روستایی کشور که با صبوری و مجاهدت و تلاش عرصه تولید کشور را درست گرفته اند و اینک که با نگاهی به گذشته و مشاهده و مقایسه  اعمال ننگین حکومت پهلوی از یک طرف و  تبلور خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و ادامه راه ایشان توسط نایب بر حق امام زمان حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ، از طرف دیگر ،  که با ارائه خدمات گسترده رفاهی ،  اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی و ... در زندگی مردم جاری و ساری گردیده است بر خود میبالیم و با امید به آینده سربازی راستین خواهیم بود برای حفظ آرمانهای امام راحل و تحقق اهداف ایشان که همانا عزت و اقتدار مردم در سایه امنیت و حفظ نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

فرمانداری ورامین,فرماندار ورامین,فرمانداری شهرستان,فرماندار شهرستان,یارانه,بلیت,سفر,فرمانداری,بخشداری,دهیاری,استانداری,ارز,دلار

ادامه مطلب...

محمد حیدری در جریان دیدار از کارگاه کار آفرینی روستای زواره از توابع بخش جواد آباد گفت :  با حمایت بخشداری جوادآباد و با همت کمیته بانوان و دهیار روستای زواره ور، بیش از  ۳۰ نفر از بانوان این روستا، مهارتهای لازم برای تولید انواع البسه زنانه را به دست آوردند .
وی افزود : بانوان شرکت کنند هدر این طرح ، از معارت لازم برای ورود به بازا کسب و کار برخوردار شدند.

فرمانداری ورامین,فرماندار ورامین,فرمانداری شهرستان,فرماندار شهرستان,یارانه,بلیت,سفر,فرمانداری,بخشداری,دهیاری,استانداری,ارز,دلار

 

 

 

ادامه مطلب...

به مناسبت روز جهانی تربیت بدنی و هفته ملی سلامت بانوان، برنامه‌های متنوع فرهنگی و ورزشی در شهرستان دماوند برگزار می‌شود.

شاهرخ جهانشاهی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در نشست هماهنگی روز جهانی تربیت بدنی و هفته ملی سلامت بانوان اظهار کرد: همه ساله پایان مهرماه با عنوان هفته سلامت بانوان نامگذاری شده است و با توجه به اینکه جامعه امروز به سمت صنعتی شدن پیش می‌رود شاهد کم‌تحرکی در بین افراد هستیم که تاثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی بسیار زیاد است.

وی افزود: برنامه‌ریزی‌های این نشست صرفا محدود به این هفته نیست بلکه می‌تواند سرآغازی باشد تا تداوم آن موجب نهادینه شدن و فرهنگ‌سازی ورزش به ویژه برای بانوان باشد که رسالت فرزند پروری و ایجاد نشاط در جامعه را بر عهده دارند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند افزایش صبر و استقامت و برخورد با آسیب‌های اجتماعی را ارمغان ورزش نام برد و ادامه داد: نقش خانواده در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه استفاده از مواد مخدر بسیار موثر است و با توجه به اینکه بانوان بیش از نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند می‌توانند تاثیر بسزایی در کاهش آسیب‌ها داشته باشند.

جهانشاهی با بیان شعار هفته سلامت تحت عنوان «ورزش نسخه رایگان سلامت زنان» گفت: بر اساس محورهای مطرح شده و شعار هفته سلامت، برنامه‌ریزی‌هایی در سطح شهرستان دماوند صورت گرفته که به آن پرداخته می‌شود که از جمله آن موضوع ورزش همگانی است که بدون نیاز به تدارکات خاص و تنها با هماهنگی می‌توان آن را گسترش داد.

وی با اشاره به تاریخچه ورزش در ایران تصریح کرد: انجام ورزش و تعلیم و تربیت از دوران ایران باستان مورد تاکید قرار داشت و در خصوص سوارکاری، تیراندازی، شنا و آمادگی جسمی به جهت بروز جنگ‌های مختلف فعالیت‌هایی انجام می‌شد، امروزه نیز باید ورزش مورد توجه قرار گیرد تا دانش‌آموزان ما در آینده با مشکل اضافه وزن مواجه نشوند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ورزش را از موضوعات مورد نیاز در جامعه امروز نام برد و فرهنگ‌سازی در این خصوص را اقدامی در راستای جلوگیری از انحرافات و آسیب‌های اجتماعی برشمرد.

هفته سلامت بانوان و تربیت بدنی

همچنین در ادامه این نشست لیلا زعفرانی مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان دماوند اظهار داشت: برنامه‌های هفته ملی سلامت بانوان با هدف اطلاع‌رسانی و حساس‌سازی گروه‌های مختلف جامعه به ویژه بانوان مد نظر قرار دارد و شهرستان دماوند نیز با هماهنگی میان ادارات ورزش و جوانان، شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی، هلال احمر، کمیته امداد و امور بانوان و خانواده فرمانداری به اجرای آن می‌پردازد.

وی افزود: به این ترتیب برنامه‌های پیشنهادی ما شامل همایش پیاده‌روی خانوادگی در شهر آبسرد با همکاری شهرداری‌های آبسرد و کیلان، همایش پیاده‌روی بانوان در شهرستان دماوند از میدان امام خمینی(ره) تا پارک کوثر، برگزاری مسابقات دارت و تیر اندازی بین ادارات، سمینار نقش ورزش و تربیت بدنی در سلامت روح و روان، پیشگیری از اعتیاد و برگزاری ورکشاپ‌های مختلف در ادارات است.

مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان دماوند ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه ۲۴ مهرماه روز ملی پارالمپیک نام‌گذاری شده تصمیم بر اجرای مسابقاتی در مدرسه استثنایی جیلارد داریم که در این هفته برگزار می‌شود.

زعفرانی اضافه کرد: روز ۲۵ مهر ماه با عنوان نقش فعالیت جسمانی در پیشگیری از ناباروری بانوان نامیده شده که شاهد برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بانوان مراجعه‌کننده به مراکز بهداشتی درمانی خواهیم بود.

وی از نواخته شدن زنگ ورزش به صورت همزمان در مدارس در روز ۲۶ مهرماه با عنوان روز تربیت بدنی و با شعار نقش زنان به عنوان پیشگام و الگوی مشارکت خانواده خبر داد که دانش‌آموزان به مدت ۱۵ دقیقه در محوطه حیاط مدرسه به انجام ورزش همگانی می‌پردازند.

مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان دماوند اشاره‌ای به برنامه روز پنجشنبه  ۲۷ مهرماه کرد و گفت: در این روز سلامت روان و نقش ورزش در سلامت روانی و اجتماعی مورد توجه قرار دارد و همایش پیاده‌روی بانوان در شهر دماوند انجام می‌شود.

زعفرانی تصریح کرد: در روز جمعه ۲۸ مهر نیز شرکت در نماز جمعه و اجرای برنامه‌های مخصوص در این زمینه را در دستور کار داریم و در نهایت امیدواریم نقش ورزش در سلامت بانوان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی با توجه به برگزاری مسابقات کاراته بانوان در روزهای اخیر با شرکت ۶۴ نفر از کاراته‌کاها از شهرستان دماوند و مدال‌آوری ۲۴ نفر از این افراد بیان کرد: خوشبختانه در طول سال‌های اخیر برنامه‌ریزی‌های خوبی در راستای سلامت جسمانی بانوان در رشته‌های مختلف ورزشی انجام شده و استقبال خوبی از کلاس‌های آموزشی ورزشی  از سوی بانوان صورت گرفته است.

مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: انتظار ما افزایش تعداد سالن‌های ورزشی برای بانوان در سطح شهرستان دماوند است و امیدواریم روند پیشرفت فیزیکی سالن ورزشی بانوان که در پارک مهک کلنگ‌زنی شده بود رو به افزایش باشد چرا که متاسفانه سالن ویژه‌ای برای بانوان در شهرستان وجود ندارد و تنها باشگاه‌های خصوصی در این زمینه فعالیت می‌کنند.

زعفرانی خاطرنشان کرد: همچنین از ۲۷ مهرماه استخر ولیعصر مجددا آغاز به کار خواهد کرد و برنامه‌های ویژه‌ای برای بانوان در نظر گرفته است که امیدواریم شاهد استقبال افراد در این زمینه باشیم.

وی حضور بانوان در هیئت کوهنوری را در حد مطلوب خواند و بیان کرد: نیمی از کوهنوردان شهرستان دماوند در هیئت کوهنوری را بانوان تشکیل می‌دهند که این موضوع جای خوشحالی دارد.

مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان دماوند پیاده‌روی را به عنوان بهترین ورزش هوازی برشمرد و با توجه به افزایش بیماری‌هایی چون پوکی استخوان، مشکلات قلبی، عروقی، چاقی و فشار خون ۲۰ دقیقه پیاده‌روی روزانه را از موارد مهم و ضروری برای بانوان نام برد.

هفته سلامت بانوان و تربیت بدنی

*ورزشکاران شهرستان دماوند موفق به کسب ۱۲۰ مدال رنگانگ در مسابقات آینده‌سازان استان تهران شدند

در ادامه این نشست، احمد یزدانی مسئول امور ورزشی و اماکن اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند اظهار کرد: خوشبختانه شهرستان دماوند برای اولین بار میزبان مسابقات آینده سازان استان تهران با حضور ورزشکارانی از فیروزکوه، پردیس و رودهن بود که شهرستان دماوند موفق به کسب  ۱۲۰ مدال رنگانگ شد و به عنوان رتبه اول در منطقه دو استان تهران انتخاب شد که مایه افتخار ما است.

وی افزود: اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان و هفته تربیت بدنی برنامه‌ریزی‌های را مد نظر قرار داده که از این میان می‌توان به برگزاری مسابقات ویژه دانش‌آموزان استثنایی با همکاری اداره بهزیستی در استادیوم تختی، نواخته شدن زنگ ورزش در روز  ۲۶ مهرماه با هماهنگی یکی از مدارس و انجام ورزش صبحگاهی مشترک در برخی مدارس با حضور مربیان سطح شهرستان اشاره کرد.

مسئول امور ورزشی و اماکن اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند ادامه داد: خوشبختانه مسابقات طناب‌کشی و دارت در طول سال توسط برخی‌ از ادارات برگزار می‌شود که در این هفته از مدارس و سایر نهادها دعوت می‌کنیم که در صورت تمایل به برگزاری مسابقه در این رشته‌های ورزشی اعلام آمادگی کنند.

یزدانی از حضور رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند در نماز جمعه این هفته شهرستان خبر داد و گفت: در روز  ۲۸ مهرماه عملکرد سال ۹۶ و مسابقات انجام شده در سال جاری عنوان می‌شود که با تجلیل از خانواده‌های شهدای ورزشکار و غبارروبی شهدای گمنام همراه خواهد بود.

وی انجام تست رایگان سلامت مربیان و ورزشکاران با همکاری درمانگاه جیلارد و شبکه بهداشت و درمان، برگزاری مسابقات مشارکتی دو و میدانی و دوچرخه سواری با همکاری اداره آموزش و پرورش در طول این هفته و برگزاری مسابقه خانوادگی با همکاری هیئت ورزش‌های بومی محلی در یکی از روستاهای شهرستان دماوند را از دیگر برنامه‌های هفته سلامت بانوان و تربیت بدنی در این شهرستان برشمرد.

مسئول امور ورزشی و اماکن اداره ورزش و جوانان شهرستان دماوند از برگزاری مسابقات اسکیت و تنیس روی میز برای بانوان و آقایان در قالب ادارات خبر داد و برگزاری مسابقه فوتسال و والیبال را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

گفتنی است که برگزاری همایش بانوان با همکاری شبکه بهداشت و درمان و امور بانوان فرمانداری شهرستان دماوند در روز ۳۰ مهرماه، انجام مسابقات ورزشی ویژه معلولان و کودکان استثنایی، زنگ ورزش و نرمش در مدارس و اعزام مربیان ورزشی در روز  ۲۴ مهر به مدارس از مصوبات این نشست بود.

همچنین برگزاری پیاده‌روی بانوان در دماوند، برگزاری مسابقات دارت و طناب‌کشی در ادارات و برپایی جشنواره غذای سالم و سنتی همزمان با برگزاری مسابقات در هنرستان زینبیه جیلارد از دیگر مصوبات در نشست سلامت بانوان و تربیت بدنی در شهرستان دماوند بود.

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...


کمبود فضای سبز در تهران یکی از معضلات این شهر بزرگ است که به دلیل حجم بالای ساخت وساز و تعداد زیاد جمعیت این مشکل بیشتر به چشم می‌آید. لایحه کمربند سبز تهران دو دهه است در‌دستور کار قرار مجلس قرار داشته، اما هنوز در انتظار تصویب است. در این خصوص مجلس ، فروردین‌ماه امسال در جریان بررسی لایحه هوای پاک، دو مصوبه مهم ایجاد حریم سبز و كمربند سبز شهری و افزایش سرانه فضای سبز حداقل 15متر را در شهرهای بالای 50هزار نفر تصویب کرد. درواقع این دو مصوبه تلاشی برای كاهش آلودگی‌های محیطی و هوا و زیست‌پذیرتر كردن شهرهای كشوراست. در حالی‌که در‌بسیاری از مناطق تهران این توازن برقرار نیست و کمبود فضای سبز به طور آشکار دیده می‌شود.

  میزان فضای سبز شهر
 از میان 1240 شهرداری كشور هم‌اكنون بالغ بر 300 شهر كشور بالای 50هزار نفر جمعیت دارند و بیش از 60 شهر كشور نیز دارای جمعیتی بیشتر از 150هزار نفرهستند. برهمین اساس باید برای بیش از 300شهر كشور برنامه‌ریزی به‌منظور توسعه سرانه فضای سبز شهری و طرح كمربند سبز به اجرا درآید. اما شرایط کلانشهر تهران ویژه است و به دلیل آلودگی هوا، افزایش آلاینده‌های زیست‌محیطی باید به این مورد رسیدگی شود اما مدت‌هاست که شورای شهر و مجلسی‌ها در‌این مورد تصمیم‎گیری می‌کنند و به نتیجه‌ای نرسیدند. براساس اعلام علی‌محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در دهه‌های اخیر شاهد پیشرفت و توسعه سبز در کلانشهر تهران بوده‌ایم به طوری که تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تنها سه پارک جنگلی سرخه‌حصار، چیتگر و لویزان با مجموع مساحتی حدود دو هزار و ۹۰۰۰ هکتار به‌عنوان کمربند سبز شهر تهران شناخته می‌شد، اما در سه دهه اخیر، مساحت کمربند سبز شهر تهران به ۳۹ هزار و ۱۳۲ هکتار تاکنون رسیده است، یعنی در طرح توسعه کمربند سبز بیش از ۱۰ برابر افزایش داشته‌ایم. به گفته وی در بخش درون شهری تعداد بوستان‌ها تا‌قبل از انقلاب اسلامی ۷۵ بوستان بود، اما هم‌اکنون این تعداد به بیش از ۲ هزار و ۲۱۱ بوستان رسیده و سرانه فضای سبز از یک مترمربع به  45/۱۶ مترمربع افزایش یافته است. در بخش فضای سبز درون شهری شامل بوستان‌ها، رفیوژها، میدان‌ها، لچکی‌ها، حواشی بزرگراه‌ها و درختان معابر نیز به مساحت ۱۴ هزارهکتار دست یافته‌ایم و مجموع مساحت فضای سبز درون شهری و برون شهری به بیش از ۵۳ هزارهکتار رسیده است. با این آمار نباید نگران وضعیت فضای سبز تهران باشیم اما حجم ساخت و ساز در شهر و افزایش جمعیت را نمی‌توان فراموش کرد.

  مشکلات جدید پایتخت
 در همین راستا احمد دنیامالی، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در جلسه علنی سوم مردادماه شورای تهران با انتقاد از اینکه رشد شهرهای جدید به گونه‌ای است که به حریم شهرها به ویژه تهران تجاوز شده و مشکلاتی را برای مناطق جنوب تهران به ویژه 18، 19 و20 ایجاد کرده است، اعلام کرد: در 15سال اخیر شهرهای حومه تهران رشد فزآینده‌ای داشته و تعداد سکونتگاه‌های غیررسمی افزایش یافته است. طبق اظهارات وی موضوع کمربند سبز تهران دو‌دهه است که در دستورکار قرار دارد و موضوع حائز اهمیتی است، این لایحه می‌تواند در اجرای طرح کمربند سبز در شهر تهران مؤثر باشد. به گفته دنیامالی این لایحه هم‌اکنون در کمیسیون‌های شورا در دست بررسی است و پیشنهاد می‌شود هرچه سریع‌تر این لایحه در شورا به تصویب برسد. البته پس تصحیح و تصویب باید در شورای عالی شهرسازی نیز به تصویب برسد. در صورتی که این اقدام انجام نشود و به تعویق بیفتد در آینده شهر تهران به شهرک‌های اطراف متصل خواهد شد.
با رشد شهرک‌ها در اطراف تهران و بالارفتن حجم سازه‌ها، شهر با کمبود کمربند سبز روبروست کارشناسان معتقدند که تهران به عنوان شهری که در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد نیازمند توسعه فضای سبز شهری است تا مردم بتوانند در این فضای سبز با آرامش و امنیت زندگی سالمی داشته باشند. یکی از مشکلات اساسی پایتخت مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا بوده که با گستردگی شهر رو به افزایش است و باید فکری به حال آن کرد.

  تسریع در رسیدگی به لایحه
 توسعه کمربند سبز در پایتخت باید در دستور کار قرار گیرد، زیرا باعث کاهش آلایندگی هوا، بهتر شدن آب و هوا، کاهش دما و زیبایی بصری پایتخت می‌شود و از توسعه نامتوازن و غیراصولی شهر، حاشیه نشینی و زمین‌خواری جلوگیری می‌کند. فریده اولادقباد ، نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران نیز در این زمینه عنوان کرده است که توسعه کمربند سبز راهکار موثری برای مقابله با گرد و غبار است و باید از گونه‌های گیاهی سازگار و ماندگار با شرایط اقلیمی پایتخت برای توسعه کمربند سبز استفاده کرد، درواقع کمربند سبز مناطق حاشیه‌ای شهر را در بر گرفته و از رشد حاشیه نشینی جلوگیری می‌کند. به گفته وی، حاشیه مناطق یک، چهار، پنج، 20و21 نیازمند گسترش فضای سبز است، جمعیت سکونتگاه‌های حریم پایتخت در فواصل سال‌های 65 تا 85 ، حدود 200 درصد افزایش یافته است و تهران نیز با افزایش 30 درصدی روبرو بوده است. بنابراین امکان‌سنجی ایجاد کمربند سبز به عنوان یکی از سیاست‌های محدود‌سازی رشد شهری در محدوده حریم شهر تهران باید مورد توجه جدی قرار گیرد. البته اولادقباد معتقد است با وجود طرح‌های مختف و افزایش سرانه فضای سبز در تهران باز هم با کمبود مواجه‌ایم. میانگین سرانه فضای سبز در پایتخت پانزده و نیم متر است اما این سرانه در مناطق مختلف پایتخت متفاوت بوده به گونه‌ای که در برخی مناطق مانند منطقه 10 تراکم جمعیت متناسب با فضای سبز نبوده و تعادل و توازن در میزان فضای سبز وجود نداشته و باید افزایش یابد.
همچنین بنا به اعلام علی محمد شاعری، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس سرانه فضای سبز تهران بیش از 15 متر مربع بوده و باید تا پایان برنامه ششم به 18 مترمربع برسد. توسعه کمربند سبز تهران عاملی موثر در جلوگیری از زمین خواری و رانت خواری است و معمولا در‌هر جایی که فضای سبز وجود دارد توسعه کمربند سبز اقدام بسیار مهمی در جهت جلوگیری از تخریب محیط‌زیست شهری، رشد بی‌رویه شهر و حاشیه‌نشینی است.
اما قاسم میرزایی نیکو، عضو مجمع نمایندگان استان تهران به خطر افتادن منافع مالی افراد و گروه‌های پرنفوذ و خاص را از جمله عوامل سد راه تعیین تکلیف و تصویب لایحه کمربند سبز تهران دانست. براساس اعلام وی، به طور قطع کمربندسبز تهران یکی از دستورالعمل‌ها و موضوعات مطروحه مجمع نمایندگان تهران در جلسه با شورای شهر پنجم خواهد بود و با اراده‌ای قوی در جهت عملیاتی کردن توسعه کمربند سبز و تعیین تکلیف لایحه مورد نظر گام خواهیم برداشت.
در همین خصوص علی اکبری، نماینده مردم شیراز در مجلس از عدم تعیین تکلیف لایحه کمربند سبز تهران انتقاد کرد و تصویب این لایحه در مقابله با تصرفات غیرقانونی و تلطیف هوای آلوده پایتخت بسیار موثر دانست. طبق گفته وی، مردم پایتخت بخش عمده‌ای از سال را با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کنند از این رو بهبود وضعیت هوای پایتخت نیازمند توجه به توسعه فضای سبز است که مانعی جدی در تغییر و رشد کاربری، تراکم فروشی و زمین خواری است.
هرچند در زمینه توسعه کمربند سبز تلاش‌های زیادی انجام شده است اما در حال حاضر کافی نیست. بنا به گفته نمایندگان مجلس لایحه کمربند سبز پایتخت باید به طور جدی در دستورکار مجلس و شورای پنجم شهر تهران قرار گیرد تا با توسعه فضای سبز در شهر و اطراف آن از بسیاری از مشکلاتی که امروزه شهروندان تهرانی با آنها سروکار دارند، کاسته شود.

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب... 

فاز پاياني پروژه بزرگ  بلوار بعثت به طول  ۵/۳ كيلومتر و با عرض ۶۰ متر داراي دو لاين شمالي و جنوبي است كه هر لاين شامل لاين تند رو و لاين كند رو مي باشد كه به عنوان يك راه شرياني مهم و راه دسترسي محلي  عمل خواهد كرد ،كه به واسطه آن دسترسي مركز شهر به جاده تهران – دماوند به راحتي انجام خواهد شد.

اين پروژه به منظور  دسترسي به شهركهاي جهاد ، فاز هاي يك و دو فرهنگيان ، مهك ، وليعصر، گاز ، مهر امام رضا (ع) ، توحيد و بلوار شهيد رجايي ، بلوار شهيد باهنر و همچنين برطرف كردن بخش قابل توجهي از ترافيك بلوار آيت الله خامنه اي و بلوار شهيد بهشتي و سه راهي گيلاوند ، برنامه ريزي و طراحي شده است . اولين اقدام شهرداري در اين خصوص در سال ۱۳۷۷ با اعتباري بالغ بر ۵ ميليارد ريال آغاز گرديد.

مهمترين و موثرترين قسمت عملياتي اين پروژه در سال ۱۳۸۵ بصورت لاين تند رو و كند رو قسمت جنوبي بلوار بعثت به طول ۲ كيلومتر از تقاطع خيابان وليعصر تا ورودي فاز يك و دو شهرك فرهنگيان اجرا گرديد كه هم اكنون نيز در حال استفاده مي باشد.

در سال ۱۳۸۸ قسمت ابتدايي آن به طول ۵۰۰ متر شامل ميدان و لاين تندرو و كندرو تا ابتداي ورودي شهرك فرهنگيان با اعتباري حدود ۱۰ ميليارد ريال اجرا شد.

در طي سالهاي ۱۳۹۱ تا  ۱۳۹۲ قسمت انتهايي بلوار بعثت به طول يك كيلو متر با عرض ۴۰ متر به صورت لاينهاي تندرو شمالي و جنوبي با اعتباري حدود ۳۰ميليارد ريال انجام شد.

اتمام اين پروژه عمراني بخش عمده‌اي از مطالبات شهروندان در حوزه حمل و نقل و توسعه معابر را محقق كرد ، ودر طي سالهاي ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ لاين شمالي به صورت لاين هاي  تند رو و كند رو به طول ۵/۲ كيلومتر از تقاطع خيابان وليعصر تا ميدان شهدا در حال اجرا و بهره برداري مي باشد.در طي آن خيابانهاي وليعصر شمالي و شهيدان رجايي و باهنر شمالي  با اعتباري بالغ بر ۶۰ ميليارد ريال  به اجرا و بهره برداري رسيده است.

فاز پاياني پروژه بلوار بعثت نيز شامل اصلاح طرح هندسي ميدان ، تعريض و اجراي ديوار حائل ساختمان اداره بهزيستي و تملك ساختمانهاي آقايان بابا بيك و بوربور، زير سازي ، جدولگذاري ، اجراي نهر ، خط كشي معابر ، روشنايي وسط بلوار ، فضاي سبز و آسفالت لاين شمالي مي باشد.

فاز نهايي پروژه بلوار بعثت با توجه به اتصال آن به ميدان شهدا و رفع گره‌هاي ترافيكي در اطراف اين ميدان ، از اهميت زيادي برخوردار است.

لازم به يادآوري است كه كندي كار در فاز پاياني بلوار بعثت به علت وجود تاسيسات در عمق كم و تملك املاك نياز به عقب نشيني بوده است كه با توافقي كه با مالكان ساختمان‌هاي مسكوني و پرداخت معوض آن صورت گرفت، معبر مورد نياز تعريض گرديد.

در مرحله تسطيح و خاكبرداري در قسمت ابتداي بلوار(حدفاصل ميدان شهدا تا ورودي شهرك فرهنگيان)، مشكلات و هزينه هايي به دليل عدم رعايت اصول ايمني و اجراي نادرست انشعابات آب و گاز در عمق ۳۰ سانتي زمين به شهرداري تحميل شد ، كه شهرداري را مجبور به پرداخت هزينه بيشتر و هدر رفت زمان دراجراي پروژه نمود.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب...

به همت شهرداری پردیس، دوره آموزشی «امنیت شبکه» در شهرداری پردیس برگزار شد.


این دوره آموزشی با حضور کارکنانی از شهرداری پردیس و همچنین پرسنل سایر شهرداری های شمال و شمال شرق استان تهران در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.استاد حاضر در  دوره آموزشی با اشاره به اهمیت امنیت شبکه در دنیای امروز به ارائه آخرین متدهای اجرایی در این حوزه پرداخت.دوره های آموزشی و بازآموزی ضمن خدمت با همکاری شهرداری پردیس و استانداری تهران به منظور به روز رسانی دانش کارکنان شهرهای شمال و شمالشرق استان تهران به میزبانی پردیس برگزار می شود.تا کنون دوره های نظیر خبرنویسی در روابط عمومی، امور مالی و حسابرسی، ارتقای بهره وری، راهکارهای جلب حمایت های مردمی،اصول و اطلاعات جغرافیایی و ... برگزار شده و سایر ادوار نیز بر اساس برنامه ارائه شده انجام می شود.بر پایه این گزارش، شهرداری پردیس در سال 94 به عنوان مجموعه برتر در برپایی دوره های آموزشی در استان تهران اعلام شد.

 

 

 

 

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس