آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

کوتاه کننده لینک

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

آپلود عکس

 

ادامه مطلب...

دکترحسین نوش آبادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم و نماینده دوره‌های ششم و هفتم در مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابیه شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک  برای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

وی از چهره‌های سیاسی است که در کارنامه خود سخنگوی سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت روحانی، معاون حقوقی مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده مجلس شورای اسلامی در دوره‌های ششم و هفتم، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان، مشاور وزیر امور خارجه در امور آسیا و اقیانوسیه و مشاور حقوقی و پارلمانی معاون رئیس‌جمهور را دارد.حسین نوش آبادی در دوره هفتم به عنوان رئیس فراکسیون مطبوعات مجلس شورای اسلامی بوده است.


حسين نوش آبادى پس از ثبت نام در انتخابات يازدهمين دوره مجلس شوراى اسلامى از حوزه انتخابيه ورامين ، قرچك و پيشوا در جمع اصحاب رسانه گفت :
توجه به زيرساخت هاي منطقه و رفع موانع اشتغال و سرمايه گذارى و توسعه فعاليت هاى عمرانى، اولويت بنده در پيگيرى هاى آينده خواهد بود ؛ ضمن آنکه بنده با كوله بارى از تجربه ملى و بين المللى براى خدمتگزارى به مردم آمده ام تا با لطف خدا و حمایت مردم شریف منطقه ، مشکلات پیش رو را برطرف نمایم.

ادامه مطلب...وى با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب گفت :
ثبات و امنيت ، ايجاد زيرساخت هاى حياتى و اقتصادى و عمرانى ، توسعه مشاركت هاى مردمى و سابقه خدمت رسانى ، ارتقاى بينش سياسى مردم ، سنگين كردن كفه عدالت در تقسيم امكانات عمومى ، افزايش چشمگير معنويت و اخلاق در فضاى عمومى جامعه و ايستادگى در برابر قلدران و زورگويان و مستكبران ، از مهمترين مسائل در گام دوم انقلاب است كه مقام معظم رهبرى به آنها اشاره فرمودند.

نماينده سابق شهرستان ورامين ادامه داد:
از همه استعداد ها و توانايى ها و تجربه هاى افراد متعهد، دلسوز و انقلابى براى توسعه شهرستان كمك خواهم گرفت.

رئیس فراکسیون سابق مطبوعات مجلس افزود:
رسانه ها نقش ویژه ای در تنویر افکار عمومی و ارتقای سطح فکری و سیاسی مردم دارند و لازم است برای تبیین مفاد گام دوم انقلاب تلاش بیشتری داشته باشند .
سخنگوی سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فضای بداخلاقی در جامعه تاکید کرد اصلاح فرهنگ عمومی نیازمند عزم جدی تمام مردم و مسئولین و کمک رسانه ها در تحقق این امر مهم است .

ادامه مطلب...

دکتر نوش آبادی در پایان به موارد زیر اشاره کرد:

@در دوره قبلِ مجلس , از هیچ نامزدی حمایت نکردم.
@سد ماملو را بنده برای مردم ورامین پیگیری کردم اما بعد از ما از مسیر اصلی‌اش خارج شد.
@منطقه ما از نامتوازن بودن و نبود عدالت در تقسیم منابع رنج می‌برد.
@حضور من به حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای کمک خواهد کرد.


ادامه مطلب...

حسین نوش آبادی,نوش آبادی انتخابات مجلس,انتخابات مجلس شورای اسلامی,رضا نورمحمدی,عطیه مومنی

ادامه مطلب...
سومین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک ۱۲ اردیبهشت برگزار می‌شود.
مهندس مجید مکی مدیر کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی این همایش ، با بیان این مطلب گفت:این رویداد ارزشمند توسط مؤسسه آموزش عالی ناصرخسرو و با مشارکت مؤسسه فرهنگی و هنری عرصه نقش ایرانیان با رویکردهای هنری، ارزشی، توسعه اجتماعی و توسعه پایدار در دو بخش علمی (مقالات) و پوستر فتوگرافیستی برگزار می‌شود.


وی ادامه داد:تعامل سازنده هنرمندان گرافیک و جامعه در ارتقا بخشی سطح سلامت جامعه، توجه نهادهای دولتی و غیردولتی به مدیریت و کنترل آسیب‌های اجتماعی، شناخت و معرفی آسیب‌های اجتماعی در طراحی گرافیک، نگاه نقادانه به آسیب‌های اجتماعی از منظر گرافیک، بازخوانی هویت فردی و اجتماعی انسان معاصر در قاب تصویر، تعاملات بین بخشی و بین رشته‌ای در کنترل آسیب‌ها و معرفی و شناسایی نسل جدید طراحان گرافیک ایران از اهداف اصلی برگزاری این رویداد هنری است.

مجید مکی افزود:منصور مهرنگار رئیس سمپوزیوم ، پژمان دادخواه دبیر علمی و افسانه درویش دبیر اجرایی این سمپوزیوم هستند.

وی در پایان ، محورهای این همایش را به شرح زیر اعلام کرد:

بخش علمی (مقالات):
1- رویکردهای نوین در طراحی گرافیک
2- تعامل گرافیک با سایر رشته های دانشگاهی (علوم اجتماعی، جامعه شناسی، سینما، نقاشی، روان‌شناسی، روان درمانی، ادبیات، فلسفه، انسان شناسی(
3- نقش گرافیک در آگاهی بخشی، پیشگیری و درمان آسیب های اجتماعی
4- سیب‌شناسی گرافیک ایران در قبل و بعد از انقلاب
5- نقد و واکاوی پوسترهای فتوگرافیک در ایران و جهان
6- جایگاه نمادشناسی و نشانه شناسی در آثار گرافیک ایران
7-رویکردهای اتنوگرافیک (گرافیک مردم‌نهاد) در هنر ایران


بخش نمایشگاهی (پوستر):
محوریت های بخش فتوگرافیستی:
آسیب های اجتماعی شامل خشونت، طلاق، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار


علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رویداد علمی و هنری به سایت http://graphic-symposium.com مراجعه کنند.

سمپوزیوم روز جهانی گرافیک,همایش روز جهانی گرافیک,سمپوزیوم ملی گرافیک ,همایش ملی گرافیک,رضا نورمحمدی, عطیه مومنی,مجید مکی

ادامه مطلب...

محسني بندپي گفت: با تدابیری که اتخاذ شده است اگر یک ماه هم در تهران بارندگی رخ دهد شاهد سرریزشدن سد‌ها نخواهیم بود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،انوشیروان محسنی بندپی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه ریزی‌ها، هماهنگی‌ها و ساماندهی قبل از وقوع بحران و نظارت هوشمند در زمان وقوع بارش‌های اخیر افزود: با کمک همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان تهران و همکاری صدا و سیما، بدون تلفات شاهد حداقل خسارات در بارش‌های اخیر بودیم.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه اقدامات پیشگیرانه و کاهش عوامل خطر در سرلوحه کار ستاد مدیریت بحران استان بود، گفت: یک هفته قبل از آغاز سال با همکاری شهرداری تهران نهرها، رودخانه‌ها و جوی‌ها لایروبی و پاکسازی شد و از ظرفیت خالی سد‌های استان هم برای کنترل سیلاب‌ها و آب حاصل از آب شدن برف‌ها استفاده کردیم.

وی با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم برای بالابردن ایمنی از طریق کنترل سرریزشدن آب سد‌ها افزود: بعنوان مثال ظرفیت سد کرج ۱۹۵ میلیون متر مکعب است که حدود ۹۰ میلیون متر مکعب آب داشت و ۱۰۵ میلیون متر مکعب هم ظرفیت خالی برای کنترل سیلاب پیش بینی شد.

استاندار تهران گفت: با تدابیری که اتخاذ شده است اگر یک ماه هم در تهران بارندگی رخ دهد شاهد سرریزشدن سد‌ها نخواهیم بود.

وی افزود: همچنین از حوضچه‌هایی که در استان تهران وجود دارد بعنوان ذخیره آب‌های سطحی و روان استفاده شده است.

محسنی بندپی با انتقاد از اظهارنظر برخی افراد غیرکارشناس درباره وقوع سیل در تهران و یا مطالبی مانند احتمال ریزش سد کرج گفت: خوشبختانه صدا و سیما، با اقدام به موقع و مصاحبه با افراد مسئول و کارشناس اخبار صحیح را در این زمینه منعکس کرد.

وی افزود: در زمان وقوع بحران اولا باید مردم را دچار تشویش نکنیم و در مرحله بعد با مساعدت و کمک مردم سعی کنیم تا خسارت‌ها کاهش یابد.

استاندار تهران گفت: اطلاع رسانی به موقع صدا و سیما باعث شد تا مردم ضمن همراهی با ما و نیروی انتظامی از استقرار در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه ساعت به ساعت آب ورودی و خروجی سد‌ها کنترل و پایش می‌شد افزود:​ روز دوازدهم فروردین پیک آب ۳۵۰ متر مکعب بر ثانیه را در ورودی سد لتیان شاهد بودیم به همین دلیل تصمیم گرفتیم خروجی سد را به صد متر مکعب بر ثانیه برسانیم و آب خروجی را به سمت سد ماملو هدایت کنیم.

استاندار تهران گفت:: ​ورودی سد کرج هم به بیش از ۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه رسید که منجر به افزایش خروجی آن شد.

وی با بیان اینکه برای مدیریت بهتر، تهران به چهار منطقه، جنوب و جنوب شرقی، جنوب غربی و غرب، شرق و خود تهران تقسیم شد افزود:​ مدیریت هر یک از این چهار منطقه به یکی از معاونان استانداری تهران واگذار شد و وحدت فرماندهی شرایطی برای ما فراهم کرد که این نزولات آسمانی را هم مدیریت و هم تدبیر و هم اینکه آن را ذخیره کنیم تا با تقویت آب‌های زیرزمینی از نشست زمین هم جلوگیری شود.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر موجب فرسایش خاک در برخی مناطق استان تهران شد اضافه کرد: در منطقه کن، فشم، رودبار قصران و در دره‌های بالادست تهران شاهد ریزش و فرسایش خاک بودیم.

استاندار تهران گفت: در روز ۱۳ فروردین ذرات خاک در آب به حدی بود که ممکن بود تصفیه خانه‌ها نتوانند آن را تصفیه کنند، اما با تدبیر شرکت آب و فاضلاب و افزایش حوضچه‌های رسوبی در ورودی به تصفیه خانه‌ها این مشکل برطرف شد.

وی با بیان اینکه قطعی آب را در برخی از روستا‌ها هنوز هم داریم افزود: مثلا" در برخی از مناطق کن و سولقان هنوز ده روستا آب آشامیدنی شان قطع است که انشاءالله امروز آب آن‌ها وصل خواهد شد.

استاندار تهران با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم برای حل مشکل راه ارتباطی رودبار قصران خاطرنشان کرد:​ آب و گاز در برخی مناطق رودبار قصران هم قطع شده بود که ۹۰ درصد گاز وصل شده و آب هم امروز در آنجا وصل می‌شود.

محسنی بندپی گفت: استانداری تهران علاوه بر آمادگی در این استان به استان‌های دیگر هم کمک رسانی کرد.

وی افزود: استانداری تهران به مناطق آسیب دیده از سیل در استان گلستان ادوات سنگین ارسال کرد و با ارسال کمک‌های حمایتی به استان لرستان به منطقه زیرآب مازندران هم بیل مکانیکی و تجهیزات ارسال شد.

استانداری تهران,استاندار تهران,فرمانداری شهرستان,فرماندار شهرستان,یارانه,بلیت,سفر,فرمانداری,بخشداری,دهیاری,استانداری,ارز,دلار

ادامه مطلب...
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از راستی‌آزمایی عملکرد آموزشگران طرح تپش خبر داد و گفت: از ابتدای سال آینده نیز مخازن بزرگ زباله از کوچه‌ها و معابر و بلوارهای این محلات جمع‌آوری می‌شوند و در ساعات و زمان‌های اعلام شده زباله‌های تفکیک شده تر وخشک جمع‌آوری شده و انتظار می‌رود ساکنان مجتمع‌های مسکونی و تجاری و... این مناطق همراهی لازم را با اجرای طرح داشته باشند.

وی ضمن تشریح جزئیات اجرای طرح تپش(تفکیک پسماند شهری) در این محله، اظهار کرد: این طرح به صورت پایلوت در سه منطقه شهر بندرعباس درحال اجراست که در مرحله آزمایشی، گلشهر جنوبی، محله نایبند شمالی و محله اوزی‌ها به عنوان محلات مورد نظر تحت پوشش قرار دارند.

وی با بیان اینکه کاهش تولید زباله و صرفه‌جویی در منابع مالی، مهم‌ترین اهداف اجرای طرح تپش در بندرعباس است، اظهار کرد: در محله اوزی‌ها مجتمع‌های مسکونی و ویلایی، در نایبند شمالی هم بافت سنتی قدیمی و در گلشهر اقشار مختلف با فرهنگ‌های مختلف که بیشتر از خارج استان در این منطقه زندگی می‌کنند و بیشتر به صورت مجتمعی هستند که نحوه همکاری و همراهی ساکنان این مناطق با اجرای طرح تپش نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

موحدی‌نژاد خاطرنشان کرد: در هر منطقه شش آموزشگر با تحصیلات عالیه دانشگاهی و بیشتر در رشته‌های مرتبط با محیط زیست در این طرح مشارکت دارند که پس از تدوین منابع و سرفصل‌های آموزشی، از مهرماه طرح به صورت رسمی وارد فاز اجراشد.


معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: در ماه نخست، آموزشگران اقدام به آسیب‌شناسی، بررسی تعداد مخازن زباله، میزان تولید زباله و وضعیت جمع‌آوری زباله توسط پیمانکاران و وضعیت نظارت شهرداری، رعایت زمان و ساعت جمع‌آوری زباله، نحوه تفکیک زباله و... در محلات سه گانه پایلوت کردند.
این مقام مسئول تصریح کرد: در آبان‌ماه آموزش‌های چهره به چهره به ساکنان این مناطق، توزیع بروشور و... درخصوص اجرای طرح تپش توسط آموزشگران شروع شد و همزمان جمع‌آوری زباله‌های خشک تفکیک شده در هر منطقه در دو روز در هفته نیز آغاز شد.

وی اظهار کرد: در بهمن‌ماه نیز آموزشگرها در خصوص میزان تولید زباله و میزان تفکیک زباله‌های تر و خشک و عملکرد پیمانکاران تنطیف و تفکیک ارزیابی‌های لازم را انجام می‌دهند و آموزشگرها در واقع خودارزیابی می‌کنند و در اسفندماه  نیز راستی آزمایی آموزشگرها را انجام می‌دهیم.

موحدی‌نژاد ادامه داد: از ابتدای سال آینده نیز مخازن بزرگ زباله از کوچه‌ها و معابر و بلوارهای این محلات جمع‌آوری می‌شوند و در ساعات و زمان‌های اعلام شده زباله‌های تفکیک شده تر وخشک جمع‌آوری شده و انتظار می‌رود ساکنان مجتمع‌های مسکونی و تجاری و... این مناطق همراهی لازم را با اجرای طرح داشته باشند و از سال آینده اجرای طرح به سازمان پسماند شهرداری واگذار می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس افزود: پس از ارزیابی‌های صورت گرفته، درصورتی که طرح پایلوت با موفقیت انجام شود، سال آینده طرح تپش در تمام محلات و مناطق شهر بندرعباس اجرایی می‌شود و برنامه‌ریزی می‌شود زباله‌ها یک روز درمیان جمع‌آوری شوند و منابع مالی صرفه‌جویی شده صرف احداث بوستان‌های محله ای، زمین‌های ورزشی، نصب المان و زیباسازی شهر و... می‌شود.

موحدی نژاد درخصوص مشوق‌های اجرای طرح تپش هم اظهار کرد: کارت‌های امتیاز به شهروندانی که در این طرح مشارکت دارند اعطا می‌شود و متناسب با این امتیازات از بیمه‌های آتش‌سوزی املاک، بلیط سینما و باغ پرندگان، کارت کارواش و... بهره‌مند می‌شوند و همچنین در اسفندماه سه ویژه برنامه بزرگ در این محلات برگزار می‌شود و از شهروندان و همراهان اجرای طرح تپش تجلیل می‌شود.


موحدی نژاد تصریح کرد: در مدارس نیز برنامه‌های آموزشی برای آموزش تفکیک زباله برگزار شده است؛ هرچند معتقدیم که این آموزش‌ها اثرگذاری لازم را نداشته است و بایستی آسیب‌شناسی در روند اجرای طرح صورت پذیرد.

شهرداری,شهرداری شهر,پرتال شهرداری,سايت شهرداری,اخبار شهرداری,خبر شهرداری,شهردار,شهردار شهر,تلفن شهرداری,آدرس شهرداری,ماليات شهرداری

ادامه مطلب...

ادامه مطلب...
مشاور استاندار و سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران از روابط عمومی به عنوان معتمد و یاور مدیران دستگاه ها یاد کرد.

امین بایایی روز یکشنبه ۳۰ دی ۹۷ در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی های ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت : روابط عمومی ویترین سازمان ، چشم و چراغ مدیر و قلب تپنده مجموعه مدیریتی است و مسئول روابط عمومی ، معین کارمندان ، همراه مردم و یاور مدیران است.
وی اظهار داشت: در جریان و تفکر والای شیعه ، دیدگاه و گفتمان روابط عمومی ، به ایثار و از خودگذشتگی حضرت زینب کبری(س) باز می گردد که با افشاگری خود ، حقیقت قیام عاشورا را که معرفتی عمیق در آن نهفته است را به درستی انتقال داد.
وی گفت : انسان ها یا مقتدرانه پای روی جان گذاشته و در برابر ظلم قیام می کنند که یقینا حسینی هستند ، یا قدرت مقابله ظاهری با جبهه دشمن را ندارند و به اشاعه اخلاق و افشاگری ظلم می پردازند که قطعا زینبی هستند و یا در برابر ظلم سکوت می کنند که جزو یزیدیان قرار می گیرند.
بابایی تصریح کرد: روابط عمومی ها موظفند تا با استفاده از تریبون ارزشمندی که در اختیار دارند ، نقش زینب گونه خود را در دادخواهی از مردم ایفا کرده و مردم را با اطلاع رسانی صحیح به سمت امیدآفرینی به آینده در حوزه های مختلف سوق دهند.
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران با اشاره به این که نگاه مدیریتی به روابط عمومی نسبت به سابق تغییرات بسیاری داشته اظهار داشت : در گذشته و با مدیریت های بسته و محدود شخص محور ، روابط عمومی از ساختار جامعی برخوردار نبود ولی امروز نگاه به حوزه روابط عمومی منطبق با ساختار و حرکت مدیریت مدرن شده است.
وی تأکید کرد: اگر مدیریت بدون توجه به حوزه روابط عمومی دچار درون گرایی شود ، ناخواسته متهم به خود سانسوری می شود.
بابایی اظهار داشت : مسئولان روابط عمومی سربازان سینه چاک اطلاع رسانی هستند که در دنیا معاصر کنونی که مرزها و دیواره های از پیش تعیین شده فروریخته ، قومیت ها در حال در هم تنیده شدن هستند و اطلاعات به سرعت منتقل می شود می توانند اطلاعات صحیح را به درستی به مخاطبین عرضه کنند.
وی افزود : مسئولان روابط عمومی موظفند که در جایگاه مدیریتی خود فارغ از مسائل فراجناحی ، در مسیر احقاق حقه مردم و اشاعه فرهنگ اسلامی حرکت کنند.
وی با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت : انقلاب بار سنگین و عظیمی با خود به همراه دارد که با اعتماد ارزشمند مردم ایران اسلامی به پیروزی رسیده و حفظ شده است ، حفظ این اعتماد یکی از وظایف روابط عمومی ها است.
بابایی افزود : انقلاب اسلامی با وجود تمامی چالش ها و مشکلات ، دستاوردهای عظیمی داشته که مسئولان روابط عمومی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه دارند این پیشرفت ها و دستاوردها را برای تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی کنند.

شهرداری,شهرداری شهر,پرتال شهرداری,سايت شهرداری,اخبار شهرداری,خبر شهرداری,شهردار,شهردار شهر,تلفن شهرداری,آدرس شهرداری,ماليات شهرداری

ادامه مطلب...
شهردار شاهرود بابیان اینکه کار طراحی پارک بانوان این شهر به پایان رسیده و عملیات اجرایی آن دهه فجر آغاز می شود، گفت: در اجرای این پروژه درختی قطع نخواهد شد.

محسن احمدی در جلسه کمیسیون فضای سبز با موضوع پارک بانوان به میزبانی شهرداری شاهرود ضمن بیان اینکه توجه و دقت در آیتم‌های مورد انتظار این پروژه به حدی است که آن را متمایز و شاخص در مقایسه با دیگر پارک‌ها می‌کند، ابراز داشت: با توجه به اینکه بانوان در اغلب پارک‌ها امکان برخورداری از امکانات موجود را ندارند و می‌خواهیم این بخش از جامعه از چشم‌اندازهای طبیعی و دست‌ساز بشر حداکثر استفاده را ببرند پروژه پارک بانوان شاهرود در مسیر طراحی و اجرا قرار گرفت.

وی بابیان اینکه به‌محض اینکه پیمانکار در آگهی مناقصه مشخص شود عملیات اجرایی این پارک در دهه فجر امسال کلید خواهد خورد، اضافه کرد: از ابتدای کار به دنبال جانمایی این پارک بودیم که البته فاکتورهایی می‌بایست مدنظر قرار می‌گرفت ازجمله آنکه فضا باید از نگاه و منظر مزاحم دور باشد که انتخاب مکانی با این ویژگی کار بسیار آسانی نبود لذا انتهای پارک مادر برای این کار در نظر گرفته شد.اختصاص ۳ هکتار فضا به پارک بانوان شاهرود

شهردار شاهرود بابیان اینکه انتخاب فضای بکر نیازمند زمان شش‌ساله بود، ابراز داشت: شاید این سؤال مطرح باشد که چرا این پروژه از همان ابتدا در فضای بکر آغاز نشد، در پاسخ به این سوال با توجه به اینکه یکی از نیازهای اصلی پارک وجود درخت به شمار می‌رود احداث چنین پارکی که درختان آن به سایه‌اندازی برسند مستلزم گذران زمان زیادی است.

احمدی بابیان اینکه خواسته همه گروه‌ها اجابت نیازها در فاصله کوتاه است، ابراز داشت: احداث پارک بانوان یکی از مطالبات به‌حق این بخش از جامعه است که در سنوات گذشته به آن توجه چندانی نشد بنابراین برای آنکه در زمان کمتری این دستاورد به وقوع بپیوندد به‌جای ایجاد فضای جدید به دنبال اجرای پروژه در همین فضای سبز موجود بودیم.

وی اضافه کرد: پارک بانوان بخشی از فضای پارک مادر فعلی است که از پست برق شروع و تا نزدیک سرویس بهداشتی ادامه‌دار خواهد بود که در این محدوده سه هکتاری تراکم درختان کاج و در بخش دیگر سایر گونه‌ها وجود دارد.

آیتم‌های پارک بانوان بدون تلاقی با فضای سبز

شهردار شاهرود بابیان اینکه حفظ درختان موجود مهم‌ترین آیتم در ایجاد پارک بانوان است، ابراز داشت: تأکیدات محوری برای طراحی مشاور بر این اصل استوار بود که کار به نحوی صورت گیرد تا فضای سبز موجود آسیب نخورد یا کمترین آسیب را متحمل شود زیرا انتخاب اصلی این فضا نیز وجود همین درختان بود که به‌عنوان سرمایه و امتیازات اصلی آن به شمار می‌رود.

احمدی در ادامه تصریح کرد: آیتم‌های این پارک به نحوی جای گذاری شدند که با درختان تعارضی نداشته باشد، تنها در یک مورد تلاقی مستقیم وجود دارد که برای آن استخر و برکه‌ای پیش‌بینی شد به این نحو که تعدادی درخت داخل این فضا قرار می‌گیرند و برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی، این درختان در داخل جزیره‌ای خواهند بود که با این طرح دیگر نیاز به جابه‌جایی درختان نیست.

وی بابیان اینکه قرار نیست دستاوردی را کسب کنیم اما در مقابل سرمایه‌ای را از دست دهیم، اضافه کرد: هنر در این است که سرمایه‌های خود را با این دستاوردها انطباق دهیم، به همین دلیل بیشترین دقت و مراقبت را باید در حفظ و نگهداری درختان داشته باشیم.افزایش ۷۰ هزار مترمربعی به فضای سبز شاهرود

شهردار شاهرود بابیان اینکه پیمانکار و مشاور طرح پارک بانوان به‌هیچ‌عنوان حق قطع درختی را ندارند، ابراز داشت: مراقبت از محیط‌زیست یک تکلیف ذاتی در سازمان سیما و منظر شهرداری است و می‌کوشیم اگر نیاز به جابه‌جایی درخت وجود دارد از روش‌های علمی و به‌روز در این کار استفاده شود.

احمدی بابیان اینکه ۷۰ هزار مترمربع برای توسعه فضای سبز به پارک‌ها اضافه می‌شود، ابراز داشت: سال گذشته مراسم درختکاری به‌صورت نمادین در شهرک فدک انجام شد و امسال در شهرک کوثر این اقدام صورت خواهد گرفت و در این مسیر می‌کوشیم تا از درختان با سن بالا استفاده شود.

وی بابیان اینکه ۱۵ هزار اصله نهال با همکاری سازمان بسیج در گستره شهر کاشته شد، اضافه کرد: انجام این درختکاری‌ها در فضاهای کم‌درخت یا فاقد درخت در دستور کار است و در این مسیر اصرار به توسعه داریم که اگر محدودیت منابع آبی نبود قطعاً کل شهر درختکاری صورت می‌گرفت.

اضافه شدن ۸۵ نفر به مجموعه فضای سبز شهرداری

شهردار شاهرود بابیان اینکه نگاه ما به محیط‌زیست و فضای سبز شعاری نیست بلکه تکلیف است، ابراز داشت: علیرغم این تفاسیر باز شهرداری در نوک آماج حمله قرار دارد، بااین‌حال در پارک بانوان تک‌تک درختان موردبررسی قرار گرفت که ببینیم آیا این با نقشه مشاور همخوانی دارد یا خیر.

احمدی بابیان اینکه در مسیر توسعه تنها حرف نمی‌زنیم و قائل به حفظ فضای سبز هستیم، تصریح کرد: اگر افرادی ما را در کاشت گونه‌های مناسب با اقلیم شهر مشاوره دهند قطعاً از نظرات آن‌ها بهره خواهیم برد تا این درختان و عناصر به زیبایی شهر کمک کند.

وی اضافه کرد: برای نگهداری از فضای سبز ۸۵ نفر و در راستای پاکیزگی شهر ۷۰ نفر پاکبان به مجموعه شهرداری شاهرود اضافه و طی یک سال گذشته حدود هفت الی هشت هزار سرویس نخاله برای جلوگیری از آلودگی سیما و منظر در حواشی شهر جابه‌جا شد.

کاربری پارک بانوان ماشینی و صنعتی نیست

مشاور طرح پارک بانوان شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه جزو فعالان محیط‌زیست هستیم و تعامل معماری و فضای سبز در اولویت کاری ما قرار دارد، ابراز داشت: به‌شرط آنکه در پارک بانوان درختی قطع نشود وارد فاز طراحی شدیم که این کار ۹ ماه زمان برد زیرا معتقدیم درختان سرمایه‌های طبیعی شهر هستند و می‌بایست حفظ شوند.

فلاحت بابیان اینکه در فضای فعلی پارک بانوان درختان جزئی از کالبد فضای شهر شدند، تصریح کرد: درختان علامت‌گذاری و روی نقشه موقعیت آن‌ها مشخص است و بنابراین برای تحقق اهداف مذکور کاربری تعریف‌شده از نوع ماشینی و صنعتی نیست.

وی بابیان اینکه زمین گلف در بین درختان رفت‌وآمد دارد و زمین والیبال کمی کوچک‌تر از ابعاد واقعی منظور شد، اضافه کرد: ایجاد کافی‌شاپ، آمفی‌تئاتر روباز، بازارچه خوداشتغالی، وسایل بدن‌سازی، طراحی مدرسه طبیعت گونه با حفظ امنیت افراد در بین دکل‌های برق ازجمله مواردی است که در پارک بانوان پیش‌بینی‌شده است.فضای مسقف کمتر از ۱۰۰ متر مربع

مشاور طرح پارک بانوان بابیان اینکه عدم جابه‌جایی درختان اتفاق نو در ایجاد پارک بانوان است، ابراز داشت: در احداث باغ گل‌ها و فضای بازی کودکان، باغ سنگ و نقش، غرفه خوراکی، زمین ورزشی و رختکن، شطرنج، نمازخانه، مهدکودک و بازی‌های خاطره‌انگیز هیچ فضای جدیدی ایجاد نمی‌شود.

فلاحت بابیان اینکه فضای مسقف پارک بانوان کمتر از ۱۰۰ مترمربع است، تصریح کرد: با توجه به اینکه ریشه درختان کاج و سوزنی‌برگ در سطح حرکت می‌کند برای جلوگیری از قطع درختان طراحی آن‌ها در داخل جزیره پیش‌بینی شد تا ضمن جلوگیری از آسیب انعکاس درختان در درون برکه را نیز شاهد باشیم.

وی بابیان اینکه همه عناصر پارک بانوان در سطح اتفاق می‌افتد و ابنیه سنگین ندارد، اضافه کرد: عناصر موجود در این پارک الحاقی است که در آن تلاش شد تا از تکنیک‌های زیباشناسی استفاده شود و پی‌ریزی که باعث آسیب درختان باشد در این طراحی وجود ندارد.

می‌خواهیم کودکان از طبیعت لذت ببرند

عضو جمعیت دیده‌بان طبیعت شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه متاسفانه برخی فعالان محیط‌زیست و مطالبات مردمی را به شکل ترمزی برای جلوگیری از انجام پروژه‌ها می‌دانند، ابراز داشت: کودکی ما در پارک پله کانی بلوار شاهرود سپری شد و می‌خواهیم فرزندان این شهر نیز همین فضا را درک و از آن لذت ببرند و بیشتر نگرانی در از بین رفتن فضای سبز موجود است.

علیرضا ولیان در ادامه تصریح کرد: محل اجرای پارک بانوان در یکی از متراکم‌ترین پوشش گیاهی شاهرود پیش‌بینی‌شده است و این نگرانی وجود دارد که سازه‌های بتنی و بیل مکانیکی به‌راحتی این فضای سه هکتاری را دستخوش آسیب کند که اگر در اجرا از نیروهای حساس و متخصص فضای سبز استفاده شود تا حد زیادی این دغدغه کاسته خواهد شد.

وی اضافه کرد: در بحث فونداسیون نمی‌شود به درختی در محل سازه در حال ساخت آسیبی وارد نکرد حتی اگر گودبرداری با نهایت دقت نیز صورت گیرد باز این اتفاق رخ می‌دهد، بنابراین خواسته ما اجرای پروژه با ماشین‌آلات کوچک و بهره‌گیری از افراد ماهر است زیرا آسیب به محیط‌زیست به‌هیچ‌وجه قابل جبران نیست.

شهرداری,شهرداری شهر,پرتال شهرداری,سايت شهرداری,اخبار شهرداری,خبر شهرداری,شهردار,شهردار شهر,تلفن شهرداری,آدرس شهرداری,ماليات شهرداری

Google

در اين سایت
در كل اينترنت

 

تماس با ما

 

 

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

کوتاه کننده لینک

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس

آپلود عکس